A pajzsmirigy túlműködés, ahogy arról már szóltunk, egy olyan állapot, amely során az anyagcsere felgyorsul. A University of Maryland Orvosi Központ kimondja, hogy túlműködés gyakran nyilvánul meg az olyan időszakokban, amikor a pácienst erős stressz hatás éri, illetve egy terhesség alatt is. Ez az egészségügyi probléma gyakrabban jelentkezik nőknél, mint férfiaknál.
Fontos tisztában lenni azzal, hogy bizonyos táplálkozási elvek segíthetnek kontrollálni a túlműködést, de minden esetben fontos, hogy konzultáljunk az orvosunkkal, aki majd összeállít egy megfelelő étkezési tervet.
Az egészséges táplálkozás nyilvánvalóan önmagában nem gyógyítja a pajzsmirigy túlműködést, viszont a tüneteket képes enyhíteni. A kutatók megállapították, hogy ilyen esetben számos élelmiszer különösen hasznos lehet, beleértve a karfiolt, a kelkáposztát, a halat, a tojást, a gombát a diót, az olívaolajat, a lenmagolajat, a pulykát, a sajtot, a tejtermékeket, az epert, az áfonyát és a málnát. Ezek képesek csökkenteni ugyanis a pajzsmirigy hormontermelését, így kezelik a túlműködést és annak tüneteit.
A káposzta lehet az egyik leghasznosabb élelmiszer a pajzsmirigy túlműködés kezelésére. Joseph Pizorno természetgyógyász szerint a káposzta bőségesen tartalmaz golyvaképzőt, olyan anyagokat, amelyek segítenek csökkenteni a pajzsmirigy hormontermelését. A káposzta tehát nagymértékben képes enyhíteni a túlműködéses tüneteket. Persze további tudományos vizsgálatokra szükség van még, amelyek a káposzta hatékonyságát még pontosabban képesek lesznek meghatározni.
A pajzsmirigy túlműködés akkor következik be, amikor a mirigy túl sok T4-et vagy tiroxint termel. Ennek három leggyakoribb oka lehet a Basedow-kór, a pajzsmirigy göbök jelenléte, illetve a gyulladások. Gyakori tünetek: álmatlanság, szapora szívverés, remegés, nyugtalanság, erős izzadás, légzési problémák, kidülledő szemek és a változások a menstruációs ciklusban.
A kókuszzsírt, vagy más néven a kókuszolajat a kókuszpálma érett húsának megszárításából és kisajtolásából nyerik.
A BioCo szerves szelén a szervezet számára leghatékonyabb módon hasznosítható, L-szeleno-metionin formában tartalmaz szelént. Szedése javasolt a pajzsmirigy normál működésének fenntartásához és az immunrendszer erősítéséhez.
A pajzsmirigyhormonok termelődéséhez szükséges legfontosabb anyagokkal, a pajzsmirigy támogatásáért.